Hea teada

Tõenäoliselt tuleb kõigil vähemalt kord elus kokku puutuda lähedase inimese surmaga. Vaatamata kaotusevalule tuleb vastu võtta terve rida otsuseid, mis on seotud matuse korraldamisega. Sageli ei tea lahkunu lähedased, kuidas tegutseda nii, et asjaajamine ja leinatalitus kulgeks ladusalt.

Siinkohal mõned nõuanded mida teha lähedase surma korral:

  * Kui lahkunu suri haiglas väljastab Surmatunnistuse ja Surma põhjuse teatise haigla. Lahkunu viiakse reeglina kas Haigla või vastavat Haiglat teenindavasse surnukabrisse säilitamisele. Ühendust tasub võtta konkreetse haigla info- või osakonnatelefonil.

  * Kui lahkunu suri hooldekodus või hooldehaiglas, väljastab Surmatunnistuse ja Surma põhjuse teatise vastavat asutus teenidav arst. Kui lahkunu on vaja transportida surnukambrisse, helistage tel. 517 2599 (Lahkunu transport 24 h). Lahkunu viiakse spetsiaalselt kohandatud transpordiga surnukambrisse, kus tagatakse nõuetekohane säilitamine ja hooldus (pesemine, raseerimine, grimm, riietamine jm.)

  * Kui lahkunu suri kodus, tuleb esmalt surm fikseerida. Surma fikseerib reeglina kiirabi, seda võib teha ka perearst. Perearst võib surma põjuhse selgitamiseks saata lahkunu lahangule. Kui lahkunu on vaja transportida kodust surnukambrisse, helistage tel. 517 2599 (Lahkunu transport 24 h). Lahkunu viiakse spetsiaalselt kohandatud transpordiga surnukambrisse, kus tagatakse nõuetekohane säilitamine ja hooldus (pesemine, raseerimine, grimm, riietamine jm.)

  * Õnnetuste, teadmata põhjustel surmade, kriminaalsete juhtumite korral viiakse lahkunu Eesti Kohtueksprtiisi Instituuti lahangule, et selgitada surma põhjus. Sel juhul väljastab Surmatunnistuse ja Surma põhjuse teatise Eesti Kohtueksprtiisi Instituut

 

* Matuse aeg tuleb kooskõlastada ka kalmistuga, et haud oleks ette valmistatud.

Tallinna Kalmistud

 Metsakalmistu  Kloostrimetsa tee 36  623 9917
 Pärnamäe  Pärnamäe tee  623 9006
 Siselinna  Toonela tee  601 4064
 Rahumäe  Rahumäe tee 6  655 4896
 Hiiu-Rahu  Hiiu-Suurtüki 1  670 1599
 Liiva  Kalmistu tee 34  672 2216
     
     
     


Kõigis Tallinna Matusebüroo kontorites saate tellida matuse korraldamisega ja Krematooriumiga seotud teenuseid. Hea oleks enne matusebüroosse pöördumist lähedastega läbi arutada ja kokku leppida põhilised matusetalitusega seotud küsimuse:

*Kas soovitakse traditsioonilist kirstumatust või tuhastamisega urnimatust?
*Kas matusetalitus tuleb ilmalik või kiriklik? Kas ja millist transporti vajate?
* Millist muusikat eelistate matusetalitusel?


Koos meie nõustajaga saate planeerida just sellise matuse, mis vastab teie soovidele ja võimalustele. Tallinna Matusebürool on kogemusi suurte ja esinduslike matuste korraldamisel, samas leiame alati võimaluse korraldada väheste vahenditega väärikas ärasaatmine lahkunule.

Tegeleme  repatrieerimisega (Ingl. k. Repatriation) - aitame vastu võtta või toome koju välismaal lahkunu põrmu ja ning toimetame tagasi kodumaale Eesti Vabariigis lahkunu, koos päritolu- ja sihtkohariigis nõutud dokumentatsiooniga.

KÜPSISTE (COOKIE) KASUTAMINE Meie lehekülg kasutab küpsiseid (cookies), et teha kasutamist mugavamaks.